Shqiperia me 2 trofe ne ”Balkan Challenge”

Tashme nuk ka asnje dyshim qe Kombetarja Shqiptare e Golfit eshte nje konkurente e forte ne aktivitetet nderkombetare . Trofeu i Balkanit kete vit ne Slloveni ishte nje tregues i ketij suksesi per kombetaren tone pasi jo vetem u rendit e treta me trofe por fitoi dhe cmimin individual me lojtarin Angjelush Nika i cili ishte deciziv ne fitoren e ekipit por dhe te tijin personal.

[Read more →]

Lojtaret me te rinj te Kombetares Shqiptare te Golfit

 Tre lojtere te rinj i bashkohen Kombetares Shqiptare dhe jane pikerisht Angjelush Nika , Albano Kumbarja dhe Erion Aga. Federata Shqiptare e Golfit i uron mirseardhjen dhe gjithashtu suksese te metejshme ne karjeren e tyre.

 

 

“Balkan Challenge” Bled – Slovenia 4 – 6 Korrik 2013

BALKAN CHALLENGE TROPHY

2013

TO BE PLAYED AT G&CC BLED – SLOVENIA

4th July – 6th July 2013

Kombetarja Shqiptare sukses ne Itali

Casti i marrjes se medaljeve nga zv.Presidenti i IPPA z.Carlo Farioli

Ne Milano te Italise ne datat 29-30 Shtator, u zhvillua Trofeu “Italian Open” ne Golf ,ku moren pjese shume perfaqesues nga europa midis tyre edhe ekipi jone Kombetar me lojtaret Hazis Allkja , Erjon Tola, Lulzim LLeshi dhe lojtari me i ri Elton Abdushi. Djemte tane bene nje performance dinjitoze dhe nje gare te forte. [Read more →]

Balkan Challenge 2012 – Sofia

“Balkan Challenge” 2012  Sofia – Bulgaria

Golf Club ST Sofia


5 Korrik 7 Korrik

Shqiperia erdhi ne kete turne me te njejtet lojtare por kete rradhe kishte edhe nje Tranjer Kombetare i cili eshte eshte nje tranjer i Golfit Profesionist . Ai quhet Isi Zeynulahu dhe eshte shqiptar i kosoves dhe jeton ne Hollande. Isi ne rastin e pare qe u njoh me lajmin e krijimit te Federates paraqiti kerkesen e tij per te qene dhe ai pjese e ekipit tone dhe ajo u pranua me kenaqesi nga FSHG [Read more →]